Polacy pokochali Revoluta – sprytna aplikacja pozwala kupować znacznie taniej

autor: on


Revolut to brytyjska aplikacja finansowa, która oferując bardzo atrakcyjne przeliczniki walutowe nieźle namieszała na rynku bankowości. Pojawiła się w lipcu 2015 roku, natomiast od marca 2018 roku działa również w Polsce. Obecnie na polskim rynku korzysta z niej już 750 tys. osób. Ale zacznijmy od początku: co to jest, jak działa i w jaki sposób pozwala oszczędzać pieniądze?.

Revolut to aplikacja mobilna, dzięki której korzystnie i bez opłat prowizyjnych zrobisz zakupy w różnych walutach, a co za tym idzie, w zagranicznych sklepach, czy podczas podróży po świecie. Wystarczy tylko zasilić konto i możemy dokonywać transakcji w 29 walutach, czy to w internecie albo stacjonarnie w sklepach dzięki karcie płatniczej wydawanej przez Revolut. Co to oznacza w praktyce?

Przykładowo, jeśli robimy zakupy na “polskim” Amazonie, gdzie transakcje rozliczane są w Euro, czytnik Kindle będzie nas kosztował mniej więcej 655 zł w ramach przelicznika sklepu. Płacąc kartą MasterCard można zejść z ceną nieco poniżej 630 zł. Płacąc przy pomocy Revoluta nasz rachunek powinien wynieść mniej niż 620 zł. Uniknięcie kosztów przewalutowania poprzez korzystania z Revoluta daje wymierne korzyści, a tuż za rogiem Black Friday 2019, w trakcie którego ceny w zagranicznych sklepach oferujących wysyłkę do Polski będą bardzo atrakcyjne. W tym okresie promocje na czytnik Kindle potrafią ściąć cenę o 100 zł, a dzięki Revolutowi w kieszeni zostanie wam dodatkowe 30 zł.

Samo założenie konta zajmuje kilka minut i co ważne, nie wiąże się z żadnymi opłatami subskrypcyjnymi. W tym przypadku pakiet standardowy jest bezpłatny. Przy okazji nie musimy tracić czasu w żadnej placówce, wystarczy telefon plus sprawnie działający internet. Ściągamy, z App Store lub sklepu Google Play aplikację i działamy krok po kroku. W celu weryfikacji naszej tożsamości będzie potrzebny nam dowód osobisty oraz zasilenie konta na kwotę 20 zł, które oczywiście od razu można wykorzystać na zakupy. Obecnie proces jest jeszcze przyjemniejszy, bo z okazji osiągnięcia pułapu 750 tys. użytkowników w Polsce Revolut sam zasila nowe konta kwotą 20 zł. Tak, zakładając konto teraz otrzymujemy 20 zł do wydania na dowolny cel.

Załóż konto Revolut i otrzymaj darmowy bonus 20 zł

Warto też zaznaczyć, że karta działa na zasadzie pre-paid. Doładowujesz pieniądze wtedy, kiedy potrzebujesz i możesz tego dokonać z karty debetowej czy kredytowej. I oczywiście, co ważne, wszystkie wpłaty na konto są za darmo. Dzięki karcie Revolut płacisz bezgotówkowo, a jeśli sytuacja tego wymaga możesz również wypłacać środki z bankomatów z każdego zakątka Ziemi.

Skoro firma Revolut nie zarabia na prowizjach, to skąd bierze środki na prowadzenie działalności? W tym przypadku zajmuje się sprzedażą usług. I tak. Do wyboru mamy trzy rodzaje kont. Jeśli nasze voyage nie odbywają się zbyt często i kartę traktujemy jako wygodny wakacyjny środek płatniczy, warto wtedy wybrać opcję podstawową, za którą nic nie zapłacisz. Jeśli podróży jest przynajmniej kilka w roku, warto rozważyć drugą opcję. Jest to karta Premium, która wiąże się z opłatą 29,99 zł miesięcznie. W ramach tego abonamentu mamy ubezpieczenia czy zwiększony limit darmowych wypłat z bankomatu do 1600 zł miesięcznie. Trzecia opcja Metal, to już dla stałych bywalców poza granicami kraju. Wiąże się z miesięcznym wydatkiem rzędu 49,99 zł. Co mamy w pakiecie? Jest wszystko to, co w karcie Premium, plus dodatkowo zwiększony limit wypłat z bankomatu do 2400 zł, a także korzystanie z usług concierge np. wynajęcie auta, pomoc w zarezerwowania noclegu.

Revolut zadbał również o bezpieczeństwo użytkowników. Z poziomu aplikacji możemy sterować dostępami do kart fizyczych. Jeśli przypadkiem zgubimy kartę, albo zostawimy ją w hotelu i nie chcemy, aby ktoś z niej skorzystał, wystarczy wejść w aplikację i ją zablokować. W momencie, gdy karta odnajdzie się, abo po prostu przyjdzie czas na skorzystanie z niej, wtedy wystarczy że ją odblokujemy. O zakupy w internecie również możemy być spokojni. Jeśli robimy zakupy w sklepie, który nie do końca znamy, wtedy przydadzą się karty wirtualne lub karty wirtualne ze zmiennym numerem. Wirtualne karty generujemy w aplikacji, płacimy onlline, a jeśli trzeba to i kasujemy lub zmieniamy numer. Natomiast o karty wirtualne ze zmiennym numerem w ogóle nie trzeba się martwić. Wszystko dzieje się z automatu. Po dokonaniu transakcji, kasuje się numer, a w jego miejsce generuje się nowy. Jeśli nawet stary numer wpadnie w niepowołane ręce, to i tak będzie bezużyteczny.

Firma wprowadziła także opcję auto-przewalutowania. Dzięki temu automatycznie możemy kupować 29 walut, o ile kurs osiągnie oczekiwany przez nas poziom. Nowością są sejfy Vault, które przydają się przy realizacji składkowych prezentów czy imprez. Udostępniona została również opcja płacenia z pomocą Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay. Dodatkowo mamy funkcję Donations, dzięki której możemy wspierać organizacje pozarządowe “końcówkami” z codziennych płatności. Niedawno, dla polskich użytkowników, pojawiła się również usługa bezprowizyjnego handlu akcjami na amerykańskiej giełdzie. Generalnie można zaryzykować stwierdzenie, że Revolut jest najbardziej innowacyjnym i wszechstronnym systemem płatności, jaki jest obecnie dostępne na polskim rynku.

A jakie plany Revolut ma na przyszłość? Obecnie pracuje nad specjalną kartą dla dzieci, dzięki której rodzice będą mogli przelewać kieszonkowe i przy okazji zweryfikować codzienne wydatki. Ponadto, planuje rozszerzyć swoją działalność wchodząc na nowe rynki, w szczególności USA, Kanady oraz Singapuru.

Artykuł zaczerpnięto z: https://komputerswiat.pl, “Polacy pokochali Revoluta – sprytna aplikacja pozwala kupować znacznie taniej”

Be the first to write a comment.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.