DxOMark podsumowuje rok i zestawia najlepsze smartfony do robienia zdjęć

autor: on


Serwis DxOMark to pewne źródło informacji na temat wydajności smartfonowych aparatów fotograficznych. Teraz specjaliści ci postanowili opublikować listę najlepszych kamerek w telefonach w roku 2019.

DxOMark skupił się na kilku ważnych kategoriach. To najlepszy aparat ogółem, możliwości nagrywania wideo, zoom, obiektyw szerokokątny, fotografie nocne oraz kamerka do selfie. W pierwszej kategorii serwis uważa, że najlepszym telefonem do ogólnej fotografii mobilnej jest obecnie Huawei Mate 30 Pro bądź Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition (Mi Note 10). Z kolei klipy wideo najlepiej nagramy iPhone’em 11 Pro Max. W zakresie zoomu znów pojawia się Mi CC9 Pro, ale DxOMark poleca także mającego już ponad pół roku Huawei P30 Pro.

Według DxOMark najlepszym obiektywem szerokokątnym może pochwalić się Galaxy Note 10+ 5G. Komu się nie podobają sprzęty Samsunga, serwis podsuwa alternatywę: iPhone’a 11 Pro Max, który co prawda generuje trochę więcej szumu, ale ogółem lepiej łapie detale na zdjęciach. W nocy zdjęcia najlepiej zrobi zaś Huawei Mate 30 Pro, zaś zaraz za nim jest – to żadna niespodzianka – Huawei P30 Pro.

 

Artykuł zaczerpnięto z: https://www.komputerswiat.pl/, “DxOMark podsumowuje rok i zestawia najlepsze smartfony do robienia zdjęć”

Be the first to write a comment.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.