Szkło z drukarki 3D? Polacy chcą to osiągnąć

autor: on


Doświadczeni w biznesie fizycy mierzą się z technologią szklanego druku 3D. Marzą nie o szklankach dla IKEA, lecz o biotechnologii i światłowodach.

Grupa naukowców w Polsce od dwóch lat pracuje nad własną, unikatową, technologią okiełznania szkła w drukarce 3D. “Udało nam się już przetopić szkło w głowicy naszej konstrukcji” – twierdzi Maciej Misiura, prezes spółki Sygnis New Technologies (SNT). Lada miesiąc projekt ma wejść w fazę komercyjną. O planach naukowców pisze “Puls Biznesu”.

SNT nie jest w tej branży nowicjuszem. Od lat sprzedaje i wdraża drukarki 3D dla biznesu. Łącznie ma na koncie już ponad 100 projektów, w których udawało się drukować z termoplastu, proszków żywic i metali.

“Szkło jest niszą, nikt jeszcze nie opracował pewnej metody druku 3D. Barierą jest temperatura, sięgająca 1,5 tys. stopni Celsjusza. Nasze rozwiązania zbijają tę barierę o 400-500 stopni” – zaznacza Maciej Misiura. Naukowcy z Sygnis muszą jeszcze pokonać problem z kruchością i naprężeniem wydruków, by urządzenie było w pełni funkcjonalne.

Główna Forum Szkło z drukarki 3D? Polacy chcą to osiągnąć

Temat zawiera 0 odpowiedzi i ma 1 osobę komentującą, ostatnio zaktualizowany przez Avatar for Number369 Number369 1 rok, 7 miesięcy temu.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #830
  Avatar for Number369
  Number369
  Opiekun forum

  Doświadczeni w biznesie fizycy mierzą się z technologią szklanego druku 3D. Marzą nie o szklankach dla IKEA, lecz o biotechnologii i światłowodach. Gr
  [Przeczytaj cały artykuł: Szkło z drukarki 3D? Polacy chcą to osiągnąć]

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.